Tarih Tekerrür mü Ediyor?

TARİH TEKERRÜR MÜ EDİYOR?

Türkler İslam âlemini tam toparlayacak, yine İran arkadan vuruyor, yine Suriye’ye egemen güçler Osmanlıya problem çıkartıyor. Kışkırttılan, İslamiyetle alâkasız bazı sözde kürtleri bu fitnede kullanıyorlar.

Yavuz Sultan Selim Han Osmanlı İmparatorluğunun başına geçince ilk iş olarak İslam âlemini karıştıran, Anadoluyu yangın yerine çeviren, isyanlar çıkartan, devletlere harb açtı. Fitneleri söndürmek işine girişti. Evvela İran’da hakim olan ve ilk defa Şiiliği resmi mezhep kabul eden Safevî Devletini ve başını dize getirdi. Bu sayede Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu’nun güvenliğini sağladı.

Sonra Suriyede hüküm süren Memlük devletiyle harp yaptı. Sonra tüm İslam âlemini Mekke, Medine, Kudüs dahil birlik ve beraberlik altına aldı.

Şimdi bakıyoruz tüm İslam dünyası Türkiyenin liderliğinde toplanıyor yine aynı senaryo oynanıyor. Şimdiki hükümetimiz de Yavuz Selim’in takip ettiği aynı yolu bugünün şartları içinde takip etmekten başka çare kalmadığı noktasına geliyor. İslam Birliği ilk defa Yavuz Selim zamanında toplandı. Tâ Abdülhamid Han zamanına kadar devam etti. Şimdi yeniden İslam Milletler Birliği kurulma aşamasındadır. Esas sıkıntının kaynağı bundan çıkmaktadır. Fakat hiç kimse aklından şunu çıkarmasın ki inşaallah İslam Birliği kurulacaktır. Maalesef dahilde bazı etnik guruplar bu fitnede bu birliğe engel olma yönünde kullanılmaktadır. Yavuz Sultan Selim’in gösterdiği, kararlılık, cesaret, metanet gösterilmelidir. Bunu da gösterecek liderlerimizin var olduğunu düşünüyoruz.

Kontrol et

Bu Vatan için en büyük tehlikelerden biri… HALK PARTİSİ İKTİDARI

Bu vatan için en büyük tehlikenin birincisi; HALK PARTİSİNİN İKTİDARA GELMESİDİR 1927 yılında toplanan Türk …