3 Aralık 2020, Perşembe
Home / Güncel Meseleler / Lütfen Okuyunuz…

Lütfen Okuyunuz…

selamun aleykum

baştan aşağı yenilenmiş ittihad.com.tr nihayet yayına girdi. eski sistemimiz çok uzun zamanlardan beri kullanılıyor ve sağlam bir altyapıya dayanmıyordu. üstelik okuyucu ile iletişimi kısıtlıyor, estetik olarak da beklentileri karşılayamıyordu…

yeni sistemimiz hazır portal dediğimiz sistem üzerine kuruldu. artık yeni çalışmalarımızı dinamik olarak siteye girebileceğiz. biraz daha komplike ve karışık bir sistem ama alışınca hem bizler için, hem de siz okuyucularımız için çok daha rahat bir sistem olacak.

eski dökümanlarımızı yavaş yavaş siteye ekliyoruz. tabi arşivimizde çok fazla çalışmamız var. eklemek zaman alacak. hem yoğun işlerimiz, hem de dizayn ve yönetimle ilgilenen arkadaşımızın diğer mes’uliyetleri ara sıra sistemin aksamasına neden olabilir. şimdiden hazırlıklı olunuz.

sitede üyelik sistemi var. bu sistem zorunlu değil. yine eskisi gibi rahat ve sorgulamasız çalışmalara ulaşılabiliyoruz. ama yapacağımız duyurulardan ve sisteme gireceğimiz yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için üyelik sistemi şart. sizin de yararınıza olur inşallah.

şimdilik bu kadar… yazımıza İttihad yayıncılığın neşriyattaki gaye ve hedefleri ile son verelim…

İttihad Yayıncılığın neşriyatta gaye ve hedefleri…

1. Türkiye’nin ve Âlem-i İslâm’ın en büyük ve temel problemlerine, Risale-i Nur Külliyatı ölçüleriyle çözüm yolları göstermek.

2. Müslümanları tehdid eden en büyük tehlikelere karşı onları uyandırmak ve ikaz etmek.

3. Risale-i Nurlar ile Kur’an’a hizmet yolunda gayret eden bazı genç kardeşlerimizi, Nur Hizmetinin Esas Düsturlarından saptırmaya sebeb olabilecek hatalı metodlara karşı, Nur’un Esas Meslek Yapısını müdafaa ve neşretmektir.

İttihat İlmî Araştırma Heyeti ve Yayınevimiz, temel düstür olarak, İttihad-ı İslam’ı, yani bütün Müslümanların kardeşliğini, birlik ve beraberliğini ve tesanüdünü kabul etmiştir ve neşredilen derlemelerde hiçbir adavet ve muaraza düşüncesinde olmamıştır.

Sadece, Hakkın müdafaası makamında, ilmi bir surette ve kitaba bağlı olarak istikameti ve muvazeneli mizanı göstermek gayretinde bulunulmuştur. Bu gayret ve himmete bizi sevkeden unsur da manevi mesuliyet duygusu ve Rıza-ı İlahi’yi kazanma niyetidir.

Ittihad Yayıncılık ve Araştırma Heyeti, Cenab-ı Hakkın izin ve keremiyle, inşaallah 21. Yüzyılda da Risale-i Nur Külliyatının ve şahs-ı manevisinin, Müceddid-i Din ve Mehdi-yi Âhirzaman olması hakikatine dayanarak, ülkemizin ve İslâm Âleminin ihtiyacı olan meselelerde inceleme ve araştırma, Derlemeleri neşretmeye devam edecektir.

Tevfik ve inayeti Allah (C.C.) dan bekleriz.

İTTİHAD YAYINCILIK

Check Also

KİME OY VERECEĞİZ?

Bediüzzaman Hazretleri Kime Demokrat Der? Soruluyor: -Bu seçimlerde oyumuzu kime vereceğiz? Cevap: Ehvenüşşer kaidesi devam ettiği …